Jdi na obsah Jdi na menu
 


zajímavosti

Siamská kočka

Siamské kočky mají charasteriktické zbarvení- obličej tlapky a ocas jsou tmavě a tělo má světlé čokoládově hnědé zbarvení. Plemeno vzniklo ve 14. století v Thajsku. Mají hmotnost 2-6kg. Mají hlučnou povahu, jsou zvídavé a velmi energetické. Snadno se naučí aportovat a chodit na vodítku se svým pánem, je něco jako malý krásný pejsek.

Bengálská kočka

Bengálská kočka byla vyšlechtěná ve 20. století ve Spojených státech. Cílem bylo vyšlechtění přátelské a plně domestikované domácí kočky s alespoň částečným zachováním podoby a fyzických vlastností kočky divoké.Bengálské kočky jsou inteligentní, zvědavé, aktivní ale především velmi temperamentní plemeno. Jsou výbornými lovci a nemělo by vás tedy překvapit, když se vám přijde pochlubit se svým úlovkem, třeba i v podobě ptáka, krtka či menší lasičky. Je velmi hravá, má velmi ráda společnost a soužití s jinými kočkami a psy je bezproblémové. Bengálská kočka má dlouhé a svalnaté tělo. Ocas bývá střední délky a na konci je vždy černě zbarven. Hlava je vzhledem k tělu malá protáhlá. Toto plemeno má velmi hustou srst a můžeme se setkat s celou řadou barevných provedení, a to s hnědou, v odstínech žluté či zlaté. Méně časté bývá provedení bílé, stříbrné, modré a vzácně se objevuje černé zbarvení celého těla.

Sibiřská kočka

 První písemné záznamy pochází z roku 1896, kdy odborník na kočky Bungarz zaznamel existenci dlouhosrstých koček na západní Sibiři. Sibiřská kočka je velmi přítulná a přátelská. Svou rodinu bezpodmíněčně miluje. Díky svému divokému původu je vynálezavá a poměrně samostatná. Sibiřské kočky se řadí ke větším plemenům, její hmotnost se pohybuje mezi 4 až 9 kg. Vyznačují se robustní stavbou těla. Hlava sibiřské kočky by měla být široká a mohutná s nízko posazenými lícemi. Oči jsou velké, oválné a mírně našikmo. Uši jsou posazené zeširoka se zaoblenými špičkami a trochu se natáčí do stran.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kočky

(Petra, 13. 5. 2013 13:09)

ahoj já jsem velký milovník koček a jsem ráda že tahle stránka je právě o kočkách